Menu

O nás

Jmenuji se Kateřina Huboňová a žiji se svou rodinou v rodinném domě blízko města Beroun. Vždy jsem nežila v rodinném domě, proto mé přání „mít psa“ bylo vzdálené, neboť jsem svému psovi chtěla dát nejen lásku, ale i maximum péče a pohodlí.

Když jsme pořídili rodinný dům s velkou zahradou, začala jsem si svůj sen plnit.

  • z hlediska povahy jsem chtěla psa inteligentního, hodného k dětem
  • psa, který by dokázal přirozeně chránit svůj domov
  • co se týká vzhledu, požadovala jsem psa středního vzrůstu, s krátkou srstí

Začalo tedy hledání a vybrala jsem plemeno Rhodéský Ridgeback! Náhodně jsem zkontaktovala chovatelku Marii Háchovou – chov.stanice „od Kovářovské hůrky“ s vážným zájmem o štěně-fenku. Měla jsem právo prvního výběru, ale o tomto plemeni jsem tenkrát věděla jen velmi málo, proto jsem vybrala svým srdcem.

můj první Ridgeback

Moje první fenka Rhodéského Ridgebacka se jmenuje Bawean od Kovářovské hůrky, ale říkáme jí Cituška, Citunka, Cita, apod. Narodila se 24.10.2005 ze spojení Cassinga Al Kham-sa „Kačenka“ a Lihuntra Amabhele „Miš“ (import Afrika). O Citě se více dozvíte v odkazu O naší Citě. Cita se s námi vydala na cestu svým životem 23.12.2005, takže jsme měli ten nejnádhernější dárek pod stromečkem, jaký jsme si vůbec mohli přát.
Vyrostla z ní úžasná fena, příjemné a veselé povahy, která nám dělá radost každý den našeho života.

CITA zakladatelka naší CHS

Jelikož je Cita velmi zdravá, krásná fena s výbornou povahou a já tomuto plemeni naprosto podlehla, postupem času jsem se rozhodla, že se budu na chovu Rhodeských Ridgebacků podílet.
 Na konci ledna 2008 dorazilo potvrzení o registraci mezinárodně chráněné chovatelské stanici – Bawean´s Hope. Název znamená „naděje Bawean“.

náš první vrh „A“

Pro první vrh City, jsem vybrala krycího psa v Německu. Štěňátka se narodila začátkem roku 2009 a tím jsme náš chov odstartovali vydařeným vrhem –  VRH A. Cita poté měla ještě dva další vrhy, v roce 2011 vrh B a její poslední vrh v roce 2013 vrh D. Z vrhu A jsme si nechali prvorozenou holčičku – African ELZA Bawean´s Hope, která nám dala dva skvělé vrhy – vrh C v roku 2012 a vrh E v roku 2014. Z těchto pěti vrhů jsme některá ze štěňat exportovali, např.do Norska, Dánska, Německa, Litvy a na Slovensko.

V roce 2017, jsme neplánovaně pořídili štěně – Catch A Falling Star Lebombo „Gucci“ z chovatelské stanice Lebombo. Příběh najdete ZDE.

nová naděje naší CHS

Gucci pochází z velmi speciálního spojení ClubCh Dykumos Sucha Blonde Ambition „Zarra“ (import USA) x C.I.B MultiCH BISS Elangeni Braveheartrules „Eros“ (import AUS).

Z Gucci vyrostla překrásná zdravá fena s perfektní povahou, která se může pyšnit množstvím výstavních titulů. Gucci je exkluzivní a jediná chovná fena z této linie! V červenci 2020 nám dala překrásný vrh F.

duben 2022 – já se synem Matějem, Elzou 13+ a Gucci 4+