Menu

Příběh o Gucci

Původně jsme neplánovali pořídit si nového člena rodiny, osud nám to ale zařídil jinak. Když chovatelka Šárka Pártlová-Kůtová zveřejnila plánované spojení Zarry a Erose, pomyslela jsem si, jak speciální spojení úžasných psů to je.

Příběh o tom, jak jsme si pořídili Gucci, je veselý a smutný zároveň…

Po zveřejnění spojení Eros x Zarra mi hlavou proběhla myšlenka, že mít Ridgebacka z tohoto spojení, by bylo více než zajímavé a pro chov v ČR velmi přínosné.
V době, před narozením štěňat, bylo mým dvěma fenám Citě 11+, Elze 8+, obě vykastrované. Pohrávala jsem si s myšlenkou, vlastnit psa-samce z tohoto vrhu. Každý týden jsme jezdili k Šárce a pozorovali štěňátka, jak rostou, byla nádherná. Třetí pes v jedné domácnosti pro mě ale stále představoval neznámé a tím pádem i obavy. Převládl rozum nad srdcem a nakonec jsme si pejska nevzali.

  • Gucci, narozená jako první z vrhu
  • v magickém datu 7.7.2017
  • je jednoduše pes snů a jsme nesmírně šťastni, že je naše!!

se Šárkou jsme zůstali v kontaktu

Se Šárkou jsme zůstali v kontaktu, neboť jsme se stali přáteli. V době narození štěňátek potkala Šárku bohužel obrovská tragédie, kterou si nikdo z nás neumí představit, přišla o svého muže. Neznám silnějšího člověka než je ona, musela zvládnout postarat se o celý vrh a především o svou malou dcerku Terezku.

náhoda, možná i osud

Štěňátka už byla měsíc ve svých nových domovech, Šárka si nechala prvorozenou fenku pro sebe – to byla Gucci. Měla pro ni mnoho zájemců, kteří o ni stáli, nechtěla ji ale prodat. Šárka prožívala ty nejtěžší chvíle a mít na starosti malé štěňátko a péči o malou dcerku bylo neúnosné. Já naopak litovala svého rozhodnutí, že jsem si štěně z tohoto vrhu nevzala.

Gucci bude naše

Při jednom našem společném telefonátu „to zaznělo“ a obě jsme měly jasno. Gucci bude moje. Slíbila jsem Šárce, že z Gucci vychovám skvělého psa, budu ji prezentovat, jak nejlíp umím a budu dělat vše proto, aby na nás byla hrdá. A tak se i stalo…

z Gucci vyrostla úžasná fena

Gucci nám splnila mnohem více, nnež jsme si kdy mohli představit. Je to velmi zdravá fena, skvělá jak v exteriéru, tak i povaze, což nám přináší obzvláštní radost.

V červenci 2020 nám Gucci dala vrh F a v srpnu 2023 vrh G. Bohužel se ani v jednom z nich nenarodila standardní holčička, na kterou jsme se tak těšili.

Druhý porod, vrh G, byl zvláště náročný a Gucci přišla bohužel o dělohu. Celkově byla ve vrhu pouze čtyři štěňátka, všechno kluci. Avšak jedno z těchto štěňátek bylo standardní a mělo na hrudi hvězdu – je to RED. Věříme, že tato malá hvězdička mu předurčuje k výjimečnosti a že nám všechno vynahradí.

Více o Gucci najdete zde.

Gucci – 14 týdnů, září 2017
Gucci – 14 týdnů, září 2017
# Líbí? Sdílejte s ostatními!