Menu

Gucci a Jerry

Při hledání krycího psa jsem se soustředila, abych našla zdravého psa s výbornou povahou, měl silnou kostru a skvělého majitele. Exteriérově jsem potřebovala psa 68/69 cm vysokého, statného, ne masivního, aby měl výbornou záď, pěknou hlavu a tmavé oči, které chci ve svém chovu udržet a aby se co nejvíce přiblížil typem k naší Gucci. Měl držet plnochrupost, předávat silnou kostru svým potomkům a eliminovat příliš bílé barvy ve vrhu. V první řadě musel mít perfektní povahu. Potřebovala jsem takový „balíček“ toho nejlepšího dohromady.

Našla jsem ho! je jím JERRY – C.I.B MultiGrandCH MultiCH ClubCH ViceEW´19 CW NW JCH RIDGEBACK´S HIARI JOEY

PES, který nepotřebuje v zimě kabát a nevadí mu lehnout si na sníh, skočí do vody pro klacek, nebojí se střelby, je přátelský a temperamentní. Takový pes, který zkrátka neví, co je to stažený ocas.

Jerryho jsem prvně spatřila v únoru 2019, na výstavě psů v Brně, kde jsem okamžitě zbystřila a nemohla se na něj vynadívat. Jerry vyhrál první místo, stejně jako Gucci, která získala CAC + res.CACIB. Majitelku Jerryho Simonu, jsem oslovila až na slovenské klubové výstavě v květnu, kde jsem Jerryho poznala osobně. Úsměvné, že i v tento den, vyhráli oba svou třídu :o). Od této chvíle, jsme zůstaly se Simonou v kontaktu a já se o Jerrym dozvídala stále nové poznatky. Tím se mé rozhodnutí, použít tohoto psa pro Gucci ve svém chovu, stále více a více upevňovalo.

 Velmi děkuji Jerryho majitelce Simoně, že se toto spojení může uskutečnit, za desítky hodin, které jsme spolu trávily na telefonu a messengeru, že byla vždy ochotná zodpovědět mi jakýkoliv můj dotaz, za spoustu fotek, videí a informací, které mi o Jerrym poslala. Děkuji Simonko!

 • narozen 07.03.2016, / výška 68 cm / váha48 kg
 • plnochrupý s nůžkovým skusem
 • HD A/A, ED 0/0, OCD neg., LTV neg.(L7), SA neg.
 • genetické testy: DM: N/N, HUU: N/N, MH: N/N, JME: N/n, RR IVA neg., EOAD clear, Hemofilie B (Faktor IX): X(N)/Y, DNA profiled, B-Locus B/B, D-Locus D/D
 • majitel: Simona Slaninová, chovatel: Jozef Macho

Jerry pochází z CHS Ridgeback´s Hiari

Ridgeback´s Hiari Joey alias Jerry pochází z chovatelské stanice Ridgeback´s Hiari, z vrhu J, ze spojení  SKCh HUCh EJW´10 CW Chanya Ridgeback´s Hiari x C.I.B GrandCH MultiCh ClubCh Shelridge Aussie Rebel. Ve vrhu se narodilo 8 štěňátek (6x pejsek + 2x fenka), žádný DS ani zálomek, dvě štěňata bez ridge. V chovu je z tohoto vrhu využit pouze Jerry a jeho sestra Josephine, která již měla svůj první a velmi krásný vrh 12ti štěňat (7x pejsek+5x fenka) – 11x standard, 1x tři korunky na ridge, žádný ds ani zálomek.

okouzlil mě svou povahou

Mě osobně okouzlil Jerry i svou povahou. Jak říká jeho panička, Jerry je takový „sranda pes“. Vždy připraven k akci s téměř nezdolatelnou energií. K fenám je gentleman, cizí samce ignoruje, neútočí. Je zvyklý na koně, běhat u kola, aportovat z vody. Nevadí mu horko ani zima, je poslušný a miluje svou rodinu. Prioritou pro jeho majitelku bylo mít dobře vychovaného psa a proto jejich první společná cesta vedla na cvičák. Musím potvrdit, že socializace a výchova Jerryho se Simoně velmi podařila. Jerry je perfektně vychovaný pes, který zvládne bez problémů jakoukoliv situaci. Neřeší výšky, eskalátory, autobusy, přeplněné haly, koně a jiná zvířata, petardy, nic.

je to výborný rodinný pes

Jerry je výborný rodinný pes. Na gauči se ovšem neválí. Svoji první zkoušku poslušnosti absolvoval již ve svých 12ti měsících, kde obstál výborně jak v praktické, tak socializační části. Když mu byl rok a půl, složil zkoušku poslušnosti IPO BH-VT, kde byl velmi pochválený a napříč tomu, že byl podzim a pršelo, zůstal jako jeden z mála v dlouhodobém odložení ležet bez pohnutí. V závodech poslušnosti dokázal vyhrát první místo z 18ti přihlášených psů, skládajících se především z pracovních plemen. Je to samozřejmě i skvělá práce jeho majitelky, která s ním aktuálně trénuje na nové zkoušky poslušnosti a pro zábavu se věnují stopám a dogfitness.

Jerry je nádherný představitel plemene RR

Jeden z nejprestižnějších titulů – Evropský vítěz 2019, mu unikl o chlup a získal překrásné druhé místo a titul druhý nejlepší pes. V roce 2018 a také 2019 byl oceněný jako nejlepší pes slovenského chovu. Jako jeho největší přednosti vidím velmi proporcionální tělo, silnou kostru, perfektní topline a skvělý hrudník. Je to silný pes, přitom elegantní, se správnou výškou. Mnohokrát získal ocenění za nejlepší pohyb. Krásná červenopšeničná barva srsti a tmavé oko dolaďují jeho celkový šarm. Je to pes, který chytí vaše oko a je radost na něj pohledět.

Exteriérové kvality Jerryho ocenily desítky rozhodčích, specialistů na plemeno, jakož i mezinárodní rozhodčí pro všechna plemena. Jeho majitelé nepatří mezi nadšené vystavovatele, ale díky tomu, že Jerry zaujme každého rozhodčího, bylo snadné jeho výstavní tituly získat. Jerry má na kontě mnoho ocenění z několika zemí a jsem si jistá, že ještě nějaká získá, pokud ho majitelé budou chtít na výstavě ukázat :o)

specialisté na plemeno o Jerrym napsali

 • Lawless Gill (GB): dobrá velikost, pěkná hlava s milým výrazem, pěkné tmavé oči, silný čenich, suchý krk, rovná topline, dobré úhlení vzadu, dobré předhrudí zodpovídající jeho ramenu, silné přední končetiny, jen trochu rovné zápěstí, dobré tlapy, dobrá délka kroku, správný v pohybu tam a zpět
 • Elisabeth Hammerschmidt (AT): HTML clipboard 2letý, silný pes, typická hlava s pěkným výrazem, silná a rovná topline s výborným umístěním zádi, výborné předhrudí, správné úhlení vpředu i vzadu, silné kosti, silný pohyb s dobrým záběrem
 • Lisa Reid-Aitken (GBR): HTML clipboard 3letý pěkný pes, s krásnou hlavou, správné oko a ucho, silný krk, výborné rameno, dobře umístěné rameno, dostatečné předhrudí, výborné kosti a tlapy, dobrá hloubka hrudníku, dobrá žebra, silná bedra, výborná záď, výborné zadní úhlení, pohybuje se vždy dobře, na poprvé trochu rychleji
 • Christian Jouanchicot (FR): HTML clipboard správné zuby, výborný typ, pěkné proporce, výborný ridge, pěkná hlava s dobrým výrazem, výborné, tmavé oko, výborné předhrudí a hrudník, výborná záď a nasazení ocasu, pěkný pohyb, správná barva
Výborný 1, CAC, nejlepší pes, BOS na klubové výstavě ČKRR pod rozhodčí Lisa Reid-Aitken (Skotsko) / 97 přihlášených RR

Chov je o spoustě aspektů

CHOV je o spoustě aspektů, o tom, jak vyprodukovat co nejkrásnější Ridgebacky, které se přiblíží „ideálnímu“ psu, kteří budou zdraví a kteří boudou mít vyrovnanou povahu! Součástí toho všeho je potřeba i trochu štěstí. Každý, kdo se věnuje chovu má své cíle, plány a snění. Zrovna tak i naše chovatelská stanice má své představy a sní o tom, jaká štěňátka se narodí.

Jerry má pro mě velmi vysokou hodnotu jako krycí pes pro Gucci, proto jsem se rozhodla použít ho ve svém chovu i přes fakt, že on i Gucci, jsou heterozygoti pro ridge. Tzn., že s největší pravděpodobností, se ve vrhu narodí štěňátka bez ridge. V tomto jediném bodu jsem musela přivřít oči a vzít riziko. Ano, ridge je sice charakteristický znak plemene, nicméně to, že k sobě dva psi pasují jako klíč do zámku, mají oba výborné zdraví a povahu, je pro mě důležité více!

 • Doufám a pevně věřím, že si Gucci a Jerry „sednou“, dají nám zdravá a překrásná štěňátka a nebude jich moc bez ridge :o)
 • Od spojení Gucci a Jerry, si velmi přeji to nejdůležitější a sice zdravá štěňátka!
 • Máme velmi slibné naděje z tohoto vrhu a velmi se těšíme!

více fotek Jerryho

Rodokmen štěňátek

C.I.B
Grand Champ.Czech
Grand Champ.Slovakia
Grand Champ.Romania
Slovak Champion
Hungary Champion
Poland Champion
Romania Champion
Croatia Champion
ClubCh CKRR
ClubCh SKCHR
Slovak Junior Champion
Ridgeback´s Hiari Joey „Jerry“
Slovak Republic
*07.03.2016
HD 0/0,ED 0/0,OCD-neg.,SA neg.,LTV neg.
DM N/N, JME N/n, HUU N/N, MH N/N, RR IVA neg.,
B-Locus B/B, D-Locus D/D
DNA profiled
68 cm, 48 kg
complete scissor bite
chovatel: Jozef Mach
majitel: Simona Slaninová

C.I.B
Czech Champ.
Grand Champ.Czech
Slovak Champion
Hungary Champion
Poland Champion
Club Champion KHCRR
Shelridge Aussie Rebel „Dante“
Australia import to Czech    
*02.12.2007 – x
HD 0/0,ED 0/0, OCD neg., LTV neg., DM N/N, DNA profiled
complete scissor bite
69 cm, 44 kg
web
chovatel: Dawn Redman
majitel: Kateřina Brychtová

BIS, BISS, RUBISS
Australian Champion
Lionsbane Hes The Boss ROM „Kimba“
Australia
*x – 2014
HD clear (Austr.grade 1:5), ED 0/0
68, 42kg
complete scissor bite
chovatel: Alexandra McElwee-Fernandez
majitel: Lisa a David Wardlaw-Kelly Tasmania

RUBISS Australian Champion
Zimbalooba Orions Bow

Australin Champ.
Usakose Thunder Nlitning

MRUBIS /RUBISS
Australian Champion
Ozhrode Divine Mystique „Misty“
Australia
*09.01.2004 – x
HD 0/0, ED 0/0, DNA profiled
web
chovatel: Sue Codognotto
majitel: Dawn Redman

BIS, RUBISS
American Champion
Australian Champion
Camelots Code Red „Mojave“ 
import USA
*01.01.2002 – 7.9.2012
chovatel: Clayton Heathcock a Cheri Hadley
majitel: Don a Betty Lou Wood a Clayton Heathcock

MBISS
Australian Grand Champion
Ozhrode Ari Mystic Gypsy ET „Gypsy“ 
Australia
*14.10.1998
HD A/A,ED 0/0
web
chovatel, owner: Steve Codognotto a Susan Cameron-Codognotto

Slovak Champion
Hungary Champion
BOB, ClubWinner2014, EJW´10
Vice Best female 2011 SKCHR
Ridgeback´s Hiari Chanya „Chanya“
Slovak Republic
*08.06.2009 – x
HD 0/0,ED 0/0.,LTV neg.
complete scissor bite
61 cm
web
chovatel: Jozef Macho
majitel: Jozef Macho

C.I.B
Germany champion
Holand champion
Austria champion
Croatia champion
Rachral Abayomi Hintza
Holland
*14.05.2002 – 08.03.2013
HD 0/0,ED 0/0, OCD neg.
JME N/n
complete scissor bite
67cm, 39 kg
chovatel: Lianne Peters-Spatjens
majitel: Sylvia Altroge

C.I.B.
Holand Champion
Mswati´s Mwanamoetapa

Jockular Rachal A Thamani

 

Slovak Champion
Belisee Vega Solipse
SK
*06.11.2003 – X
HD 0/0, ED 0/0
complete bite
67cm
web
chovatel: Jana Kadnárová
majitel: Jozef Macho

Babakabo Simanga
*23.02.1996 – x
HD 0/0
complete bite
67,5 cm
chovatel: Jana Jánošová

Bajka Agátový Květ
Slovak Republic
*01.04.2000 – x
HD-0/0
complete bite
62 cm
chovatel: Vlastimil Pišta

ViceEJW´18
JBIS
MultiJBIG
JCh CZ
JCh SK
ClubCh CKRR
ClubCh KCHRR
Catch a Falling Star Lebombo „Gucci“
Czech Republic
*07.07.2017
HD 0/0,ED 0/0,OCD-neg.,SA neg.,LTV neg.
DM N/N, JME N/N, HUU N/N, MH N/N
63 cm, 32,5 kg
complete scissor bite
chovatel: Šárka Pártlová – Kůtová
majitel: Kateřina Huboňová

C.I.B
Swedish, Danish Ch.
Finnish, Nordic Ch.
French, Latvian Ch.
Lithuanian, Norwegian Ch.
Estonian, Baltic Ch.
Swedish Winner-13
Helsinki Winner-15
Finnish Winner-15
BISS-11
Elangeni Braveheartrules „Eros“CV
Australia import to Sweden
*26.12.2007 – 26.10.2016
HD 0/0,ED 0/0
scissor bite, missing P1
67 cm, 43 kg
web
breeder: Linda Friedland
owner: Caroline Olausson Graflund

Australian Champion
Elangeni Pink Floyd „Floyd“
Australia
*11.08.2006 – 2017
HD A,ED 0/0
DM N/N
Blue dilute: DD
complete scissor bite
height around 27inch (68,5cm)
web
breeder: Linda Friedland
owner: Linda Friedland

Australian Grand Champion
Hodarirafiki Sinbad „Sinbad“
Australia
*18.02.2004 – 05.05.2017
HD B,ED 0/0
complete scissor bite
27inch (67,5cm)
breeder: Wayne Wilson, John Granucci
owner: Penny Carlow – Green

Elangeni Just Freckle „Jilha“
Australia
HD B, ED 0/0
breeder: Linda Friedland
owner: Emma&Linda Friedland

Australian Champion
Skiska Lunatic Cafe „Biscuit“
Australia
*21.12.2004 – 2015
HD A,ED 0/0
complete scissor bite
hight middle to top of standard
web
breeder: Leanne Lewis
owner: Linda Friedland

BISS
Australian Grand Champ.
Kargnieulan Hugo a Gogo „Hugo“
Australia
1.2.2001 – 2009
HD B, ED 0/0
complete scissor bite
height around 30inch (76cm)
breeder: Mrs.K E & D K Nieuwenhuis
owner: Emma&Linda Friedland

Australian Grand Champ.
Skiska Warrior Princess „Xena“
Australia
breeder: Leanne Lewis
owner: Leanne Lewis

ClubCh CKRR
Multiple Winner CAC
BOS, BOB, CACIB
Dykumos Sucha Blonde Ambition „Zarra“
USA import to Czech Republic
*01.08.2011
HD 0/0,ED 0/0,OCD-neg.
complete scissor bite
64 cm, 35 kg
web
breeder: Asta Palmer
owner: Šárka Pártlová-Kůtová

American Champion
Jendaya´s Aduke Shombay „Ozzie“
USA
*13.03.2008
HD Good,ED 0/0
DM N/N, EOAD clear
complete scissor bite
26,5inch (67,5cm), 40kg
breeder: Helen McCune
owner: Helen McCune, co-own Rich&Nancy Brown

MBIS
American Champion
Canadian Champion
Tumomak Simba Moyo
USA
HD A/A,ED 0/0
DM N/N
web
breeder: Sue Rexford
owner: Sue Rexford

American Ch.
Canadian Ch.
Jendaya´s Akiki of Tumomak „Gemma“
USA
*10.12.2002 – 28.02.2020
HD Excellent,ED 0/0
DM N/N, EOAD clear
complete scissor bite
25 inch (63,5cm), 30kg
breeder: Helen McCune
owner: Helen McCune

C.I.B
AKC Grand Champion
UKC Champion
Canadian Ch.
Votre Amour Auksinis Feniksas „Isis“
Lithuania import to USA
*04.05.2007 – 29.08.2019
HD 0/0, ED 0/0
DM N/N, EOAD clear
Blue dilute: Dd-carrier
complete scissor bite
62cm, 32kg
web
breeder: Sarune Kairyte
owner: Asta Palmer

C.I.B
Dutch, German Ch.
Belgian, Luxembourg Ch.
Multiple Best in Show
Multiple Best in Show Specialty Winner
Ceasar v.d.Jack Bulls Hoeve
Holland
*27.03.2001
HD-0/0, ED 0/0, OCD neg.
complete scissor bite
68cm, 41kg
web
breeder: Mrs J Meijer
owner: Yvette de Haart

C.I.B
Baltic, Lithuanian Ch.
Latvian, Estonian Ch.
Belarusian Ch.
Lithuanian Junior Ch.
Neila Sinbest
Lithuania import to USA
*18.12.2004 – 20.06.2013
HD-0/0, ED 0/0
DM N/N
complete scissor bite
65cm, 35kg
web
breeder: Marina Grinvalde
owner: Sarune Kairyte, Asta Palmer

# Líbí? Sdílejte s ostatními!