Menu

Elza a Cynamon

Pro Elzu jsem vybrala psa Cynamon Cieply Dom, kterého jsem ve svém chovu použila již pro Citu, vrh D. V tuto chvíli (listopad 2013) jsou štěňata od City a Cynamona sedm měsíců stará a mají vše, co jsem od tohoto spojení očekávala a přála si.

Pro náš vrh E jsem vybrala: Ch Cynamon Cieply Dom

Všechny potomky z našeho předchozího vrhu D (Cita a Cynamon) jsem osobně zkontrolovala a jsem velmi spokojená! Velmi dobře se vyvíjejí, všichni jsou plnochrupý, mají správný nůžkový skus, na svůj věk ideální výšku, skvělý exteriér, vyrovnanou a přátelskou povahu a žádné zdravotní problémy! A jelikož má pro mě tento vrh velmi vysokou kvalitu po všech stránkách, rozhodla jsem se zkusit štěstí znova a spojit Cynamona také s Elzou. Elza nese gen pro hnědý nos a myslím, že Cynamonovi rodiče jsou nositeli genu pro hnědý nos. Je tedy možné, že se v tomto vrhu narodí hnědonosá štěňátka. Velmi si to přeji a jsem o tom přesvědčená, což jsem zmiňovala již u našeho vrhu D.

  • narozen 07.01.2009 / výška 70 cm / váha 44 kg
  • plnochrupý s nůžkovým skusem
  • HD A/A, ED 0/0, OCD neg.
  • majitel: Paulina Uryś, chovatel: Edyta Gwarda-Grusczyńska

Cynamon Cieply Dom

Cynamona znám osobně velmi dobře. Strávila jsem s ním a jeho majitelkou Paulinou hodně času a to jak na začátku roku 2013 když kryl Citu, tak i nyní. V krátkosti řečeno má skvělou povahu! Je to velmi milý a přátelský pes. Své oko jsem u tohoto psa musela přimhouřit jen nad jeho výškou 70 cm a nad lehce spáditou záďí.

Povaha

Při mých setkáních s Cynamonem jsem postřehla, že se rád mazlí, má rád pohodlí, velmi rád spí pod peřinou a brzy ráno nerad chodí ven. Když má odejít od feny do druhé místnosti, na protest si lehne, nebo se jde k někomu schovat. Má rád párky, dokáže přes den vypít litry a litry vody. K fenám je velký gentleman, ale vše si líbit nenechá. Dokáže se natlačit na místo velké tak pro kočku.

Exkluzivita pro ČR a SR pouze pro Citu a Elzu!

Jsem velmi vděčná Cynamonově majitelce Paulině, že mi dovolila použít tohoto excelentního psa pro moje dva vrhy! Také za možnost exkluzivity, neboť Cita a Elza jsou jediné dvě fenky v ČR a SR, které Cynamon kryl. Velmi si to cením a děkuji.

Cynamon

Cynamon a více o něm

Cynamon pochází z vrhu C chs Cieply Dom v Polsku. Je z vrhu pěti štěňat (2 pejsci a 3 fenky) – jedno štěně nestandard (tři korunky na ridge), ostatní standardní.

Cynamon je pes v horní hranici výšky, vyvážený a elegantní. Má velmi krásnou hlavu s tmavým okem. Je výborně úhlený vpředu i vzadu a má velmi dobrý hrudník. Vzhledem k tomu, že má sourozence s hnědým nosem, může být Cynamon skrytým nositelem genu pro hnědý nos, o čemž já osobně jsem přesvědčená. To ale zjistí přesně až budoucnost.

Předností City je skvělá topline, kterou předává svým potomkům a krásný dlouhý formát. Tito psi spolu tvoří krásný pár a výborně se doplňují. Oba mají krásné pevné nohy s kočičími tlapkami, jsou velmi elegantní a u obou psů si velmi cením jejich silných kostí.

Cita a Cynamon neměli nikdy žádné zdravotní problémy a taktéž netrpí žádnou alergií. Oba jsou skvělý rodinný psi, přátelský k ostatním zvířatům, lidem i dětem.

Příběh o Cynamonovi

Když jsem oslovila Paulinu se zájmem použít Cynamona v mém chovu, napsala mi velmi krásný příhěh. Ráda se o něj s vámi podělím. Psáno slovy Pauliny (růžový text):

Chovatelskou stanici, kde jsem si štěně nakonec koupila, jsem hledala téměř tři roky.

Měla jsem fenku RR, která byla velmi agresivní, proto jsem chtěla vyrovnané štěňátko. Navštívila jsem několik chs, ale nenašla jsem to, co jsem hledala.

A potom jsem se na výstavě psů seznámila s  Juzií a zamilovala jsem se. Byla klidná, kontrolovaná a stále upírala pozornost na majitele, velmi elegantní s překrásnou hlavou a krásnýma tmavýma očima. Rozhodla jsem se navštívit chovatelskou stanici, ze které Juzia pocházela – Folwark Zwierzęcy. Poznala jsem Juziiny rodiče – Kwetu‘s Zizi Mafungabusi a Jupiter of Parnassus. Byla jsem zcela uchvácena. Poznala jsem také Juziiny bratry a sestry: Jun Juzi (interšampion), Jula Juzi (junior šampion PL), Jamila Juzi (junior šampion PL) a Jumatatu Juzi (hnědonosý interšampion) a Joszko Juzi (junior šampion a šampion PL ) – všichni z nich byli úžasní! Jumatatu je jedním z nejkrásnějších hnědonosých psů, co jsem kdy viděla!
Všichni psi, kteří z této chs pocházejí, jsou charakterizováni skvělou povahou a výborným zdravím. Poté jsem jela k Edytě (majitelka Juzia) na 3-denní prodloužený víkend, abych Juziu lépe poznala. A ona zcela vyhrála mé srdce. 

Edyta letěla do Švédska navštívit Copyho (otec Cynamona). Všichni lidé mi stále opakovali, že to je „jeden z miliónu“, pes s nejlepším pohybem, nádhernou hlavou, skutečný svůdce. Po dlouhém čekání se narodilo 5 štěňátek. Hnědonosá fenka Corba, dvě fenky s černým nosem Caffe a Champain a dva pejsci Cynamon a Carmel. Carmel měl nesprávný skus a tři koruny na ridge. Cynamonovi sourozenci vyrůstají s dětmi, jsou vyrovnané povahy a přátelští. Prakticky všech pět psů má stejnou hlavu. Cynamon je nejvyšší, fenky mají kolem 65-66cm, Carmel má 67 cm.

Povaha Cynamona

Cynamon je velmi milý a přátelský pes. Rád se mazlí. Při venčení nepotřebuje vodítko, chodí na volno a je velmi poslušný.

I přesto, že Cynamon nevyrůstal s dětmi, chová se k nim naprosto perfektně. Žije v harmonii s kočkami, psy a koňmi. Je to bezproblémový, nekonfliktní pes a majitelce dělá jen radost. 

# Líbí? Sdílejte s ostatními!