Menu

Více o naší CITĚ

Bawean od Kovářovské hůrky alias CITA, byl náš první Ridgeback a zakladatelka naší chovatelské stanice Bawean´s Hope. Byla to velmi zdravá a vitální fena s výbornou povahou, která nám dala skvělé tři vrhy. Citunka zemřela v neuvěřitelných 15,9 letech. Navždy zůstane v našich srdcích. 

† 17.07.2022

Ch. Bawean od Kovářovské hůrky – CITA

Cita pochází z CHS Od Kovářovské hůrky ze spojení Cassinga Al Kham-sa „Kačenka“ a C.I.B Lihuntra Amabhele „Miš“ (import Afrika). Je z vrhu osmi štěňat, kde byl jeden pejsek z důvodu zálomku uspán. Zůstali dva pejsci (Blubery a Borango) a pět feneček (Balihara, Barborka, Bawean, Bhambha a Bisswa). Jedna fenka nestandartní – tři víry na ridge, zbývajících šest štěňátek standart. Z tohoto vrhu byla v chovu využita jen naše Cita!

  • 24.10.2005 – 17.07.2021
  • HD 0/0, ED 0/0, OCD neg.
  • plnochrupá, nůžkový skus, výška 64cm, váha 36kg
  • povahový test, homozygot pro ridge R/R

výběr Citušky

Když jsme si jeli pro štěňátko, bylo nám úplně jedno, jestli budeme mít standardní či nestandardní štěňátko, zda bude mít hodně bílé barvy, bude malé či velké. Chtěli jsme zkrátka jen štěně. Při výběru z pěti fenek jsme se ale nemohli rozhodnout, proto jsme tedy logicky začali vybírat nejhezčí fenku.

rozhodnutí

Vybrali jsme opravdu krásnou fenečku, sama chovatelka říkala, že je nejnadějnější z vrhu. Předali jsme peníze, dali nové fenečce obojek a šli poklábosit s chovatelkou u kafe. Asi po deseti minutách nám to došlo! Mezi zbylými fenkami zůstala ONA – Cituška – ta, kterou jsme si nevědomky zamilovali a sledovali všechny tři návštěvy u chovatelky a která nám teď najednou chyběla. Štěňátko jsme na poslední chvíli vyměnili a domů si odvezli malou rošťandu.

Cita – exteriér

Cita má silnou kostru a pěkný dlouhý formát. Je velmi elegantní, má perfektní horní linii a zadek, hezky modelovaný hrudník, pěkné tmavé oči a krásnou zlatou barvu srsti. Má ušlechtilou hlavu se širšími lícemi a se super nasazenýma ušima. Vystavování bohužel nesnáší a neumí se pěkně předvést, proto jsme jezdili jen zřídka. I tak dokázala vždy vybojovat velmi pěkný posudek a umístění.

Milujeme ji nade vše a dá se říci, že jsme ji hodně rozmazlili. Cita vyrostla v krásnou, zdravou dámu s úžasnou povahou.

povaha City

Cita je sportovní typ, miluje řádění ve vodě, bahně, písku, překážky, zkrátka běhat naplno a před ničím se nezastavit. Je velmi temperamentní, veselá, musí být všude, kde se něco děje. Její povaha je výborná – nikdy není ve stresu, nebojí se střelby, petard, mezi lidmi i ostatními psy se chová klidně. Skvěle hlídá svůj domov! Nemá ráda výstavy, z toho důvodu ji na výstavy už nehlásíme. Pokud se ale nějaké výstavy zúčastníme, vždy s pěkným posudkem a umístěním.

Cita je matkou našich vrhů A – rok 2009, B – rok 2011 a D – rok 2013.

# Líbí? Sdílejte s ostatními!