Menu

Krytí a březost – vrh C

01.04.2012 začala Elza hárat
13.04.2012 naměřen progesteron 3,01 ng/ml
14.04.2012 naměřen progesteron 6 ng/ml
15.04.2012 byla Elza nakrytá Abayomi, spojení trvalo 8 minut
10.05.2012 potvrzení březosti sonem 26.den od krytí

Elza – březost

Máme skvělou zprávu, Elza bude maminka!

Desátého května se nám potvrdila březost Elzy. Nemůžeme se dočkat, až na svět přivítáme naše štěňátka ze spojení African Elza Bawean´s Hope a Mashanga Abayomi. Dnes je to 26 den březosti Elzy a narození štěňátek očekáváme v polovině měsíce června.

krytí Elza a Abayomi, 15.4.2012

Prvního dubna začala ELZA hárat. Den před tím jsme byli na výstavě v Českých Budějovicích. Elza se mi od rána nějak nezdála, stále pobíhala tam a zpět, byla roztěkaná, ke všemu čmuchala. Říkala jsem si, že má asi špatný den, nebo že ji něco nesedí. Na výstavu za námi dorazili kluci Baxi s Kamim a Elza na ně velmi dorážela a stále se dožadovala jejich pozornosti. Elza začala s háráním o dva měsíce dříve. Mimo jiné Elza na výstavě vybojovala Výborná 3 ze 17 fen.

Na první zjištění hladiny progesteronu v krvi, jsem šla s Elzou za třináct dní, tedy v pátek 13.04. Elza měla přesně 3,01. Další návštěva u lékaře byla plánovaná až na pondělí. Den poté, tedy v sobotu, se mi ale Elza nezdála a při zkoušce se psem sousedů, jevila jasné známky ochoty ke krytí. Tak jsem se opět vydala na veterinu a Elza byla na šestce. V neděli 15.04. jsme vyrazily na krytí.

Vše proběhlo hladce,  jak z učebnicového příkladu. Elza je po mamince Citě a s krytím nedělala sebemenší problémy. Psi se seznámili, třicet minut si pohráli a poté šli „na věc“. Spojeni byli osm minut. Krytí jsme už neopakovali. Nyní zbývá jen čekat, zda se Elzy březost potvrdí. Velmi se těšíme a moc doufáme, že vše klapne!


# Líbí? Sdílejte s ostatními!