Menu

Krytí a březost – vrh A

26.11.2008 začala Cita hárat
03.12.2008 naměřen progesteron pod 1 ng/ml
07.12.2008 v 11:00 hod. naměřen progesteron 6,1 ng/ml
08.-10.12.2008 byla Cita krytá Bhanuem (nedošlo ke svázání psů)
02.01.2009 potvrzení březosti sonem 26.den od krytí

Cita – březost

Máme velmi radostnou zprávu, Cita bude maminka!

V první polovině února očekáváme v naší CHS Bawean’s Hope narození štěňatek, mezi Bawean od Kovářovské hůrky „CITA“ a Hillvalley´s African Bhanu Zulu „BHANU“. Pro oba psy to bylo první krytí a i přesto, že nedošlo ke svázání psů, březost je potvrzena. Velmi se těšíme.

krytí Cita a Bhanu
8-10.12.2008 – Kempen, Německo

Cita začala konečně 26.listopadu 08 po dlouhých deseti měsících hárat. Ve středu 3.prosince, tedy osmý den hárání City, jsme šly na změření hladiny progesteronu v krvi. Hodnota byla velmi nízká a byla pod 1. Další vyšetření bylo naplánované až na pondělí večer. V sobotu večer, jsem ale u City zpozorovala příznaky naznačující blížící se vhodnou dobu ke krytí. Trvala jsem proto okamžitě na dalším vyšetření, což se uskutečnilo v neděli ráno, kdy jsem musela dojet 80km za veterinářem přímo domů. Hladina progesteronu ukazovala v 11 hodin dopoledne 6,1 a to znamenalo poplach!

Na cestu jsme se vydaly v noci po desáté hodině a po osmi hodinách cesty a zvládnutí přibližně 800 km, jsme byly v pondělí v sedm hodin ráno v cíli. Se mnou a Citou jela moje kamarádka Michaela, které i touto cestou velmi děkuji. Bez ní by to nešlo! Manžel jet bohužel nemohl a já bych nejspíš sama tak dlouhou cestu nezvládla.

 Majitelé Bhanu Silvie a Christian, jsou neskutečně milí, zábavní a velmi pohostinní lidé. Strávily jsme u nich krásné tři dny a Bhanu s Citou tak měly možnost ke klidnému krytí. Bhanu byl velmi šikovný a i když byla Cita jeho první fena, věděl si po pár minutách rady a jak správně nato. Cita se chovala jako profesionálka a Bhanuovi velmi pomáhala. Plán byl splněn na 100% a ti dva to spolu zvládli velmi dobře! Bhanu je překrásný pes s výjimečnou povahou a já jsem nemohla vybrat lépe!


# Líbí? Sdílejte s ostatními!