Menu

Cita a Bhanu

Krycího psa pro Bawean jsem vybírala podle svého nejlepšího přesvědčení přibližně přes půl roku. Chtěla jsem psa, který bude zdravý, vyrovnané povahy – jeho i rodičů, temperamentní, svižný, elegantní a psa, který není často používán ke krytí. Nešlo mi o to, aby měl pes tisíce titulů, ale zkrátka o to, aby krom již zmíněného, se k sobě fena a pes hodili i po typové stránce.

Pro náš vrh A jsem vybrala: BISS Hillvalley´s African Bhanu Zulu

Bhanu doposud štěňátka nemá, když jsem domluvila v září/říjnu 2007 s jeho majitelkou Silvií krytí, byli mu jen dva roky a Silvie mi zaručila jeho první krytí v ČR i SR právě pro naší fenku Bawean. Moje rozhodování o použití Bhanu bylo na základě jeho zdraví, zdraví jeho předků i sourozenců a dále na základě prostudování rodokmenů obou dvou – Bawean i Bhanu, kde se slučuje především australský, africký a americký chov Ridgebacků.

  • narozen 16.09.2005 / výška 68 cm / váha43kg
  • plnochrupý s nůžkovým skusem
  • HD A/A, ED 1/0, OCD neg., uchovněn v klubu RRCD 1.4.2007
  • majitel: Silvia Schinkels, chovatel: Kathrin Sonnenberg

více o Bhanu

Bhanu je překrásný, hnědonosý pes vyrovnané a přátelské povahy. Bhanu je Ridgeback nekonfliktní a i přes svůj úžasný temperament je snadno ovladatelný. Velmi miluje celou svou rodinu. Je elegantní, vybaven skvělým pohybem, má krásnou hlavu, dobře pigmentovaný nos a oči a nádhernou zářivou červenopšeničnou barvu srsti. Dvakrát byl oceněn titulem Best in Speciality Show (nejlepší pes speciální výstavy).

Bhanu pochází

Bhanu pochází z nejlepších australských, amerických a afrických linií, což představuje velmi zajímavý potenciál pro evropský chov. V rodokmenu Bhanu najdete spoustu úspěšných Ridgebacků jako jsou Multi BISS Aust.Grand Ch.Ozhrode Ari Mystic Gypsy, Multi BISS Aust.Ch Ozhrode Dia Jungle Blues „Rusty“, Int.Ctoret Benis Ridges (import Izrael) a dále předky ze známé chovatelské stanice v USA – Kwetu.

rodiče Bhanu

Matka Bhanu je krásná Int.Ch Ozhrode Wild Inspiration „Diva“ (import Australia) a otec je hnědonosý Cheynne of Ka-Ul-Li´s Ridges „Gianni“ (Austria). Bhanu sestra „Ani“ Hillvalley´s Angel for Luanda (SR) je velmi úspěšná, překrásná a taktéž hnědonosá fena, která se může pyšnit již mnoha tituly.

A jaká by mohla být štěňátka?

Moc bych si přála, aby se narodila z tohoto spojení hlavně zdravá a standardní štěňátka, s dobrou povahou a pěkným exteriérem jako mají jejich rodiče.

Předpokládáme, že štěňátka by měla mít krásnou zářivou červeno-pšeničnou barvu srsti a v dospělosti by mohli mít po rodičích elegantní vzhled. Štěňátka očekáváme s černým nosem, budu však nositelé genu pro hnědý nos.

Jsem šťastná, že mi majitelka Bhanu Silvia dovolila použít tohoto psa pro náš chov a že mi umožnila, aby Bawean byla první fena v ČR i SR, kterou Bhanu nakryje. Také velmi děkuji Kathrin Sonnenberg, chovatelce Bhanu, která mi byla nápomocná při mých otázkách ohledně výběru krycího psa.

# Líbí? Sdílejte s ostatními!